I u Hajduku smanjenje plaća, no što je s Upravom?

Hrvatska 16. tra 202012:06 > 12:16
hnk hajduk split

Dok se u Zagrebu priča oko statusa Bjelice s Dinamom, u Hajduku su danas neke druge teme na rasporedu

Danas je prometno među HNL klubovima. U Maksimiru je održan sastanak između vodstva Dinama i Nenada Bjelice, dok će se danas na Poljudu razgovarati o rezanju plaća uzrokovanoj pandemijom koronavirusa.

Uprava Hajduka ponudila je igračima model od 40 posto plaće odmah, 40 posto kad se nogomet nastavi i vremena budu povoljnija, a 20 posto ako ostave plasman u Europa ligu, u vidu premije. Kapetan Mijo Caktaš zajedno s Juranovićem i Nejašmićem očito nema ništa protiv takvog plana.

Vladimir Rys / Staff

Što se tiče trenera Tudora i njegovog stručnog stožera, i njemu bi bila smanjena plaća kao i igračima. Ostaje pitanje što će biti s Upravom Hajduka koji imaju plaće i po desetak tisuća kuna, a tu je i osoblje kluba.

Ovakav scenarij i prekinuto prvenstvo najviše će naštetiti Hajduku, a obzirom da se liga neće nastaviti ni idući mjesec, jasno je da Splićani s najvećom posjetom gube dosta. Razmišlja se o skraćenim planovima, što nikako ne odgovara Hajduku na sportskom planu.

Inače, splitski klub je već započeo s individualnim treninzima uz podršku Stožera civilne zaštite.