Hvalevrijedna akcija Hajduka i navijača

Hrvatska 28. ožu 202015:45 > 15:47
EuroFootball / Stringer

U ovim teškim trenucima za cijelu Hrvatsku, na vrijedan potez se odlučila momčad iz Splita zajedno sa navijačima

Nogometni klub Hajduk i Humanitarni klub navijača “Bilo srce”  pokrenuli su akciju “Dišimo kao jedno”  radi opremanja intenzivne njege Zavoda za ortopediju i traumatologiju Kliničkog bolničkog centra (KBC) Split, priopćeno je u subotu iz tog kluba.

“Cilj je da  naš doprinos bude samo početak široke javne akcije kojom ćemo osigurati dovoljno sredstava kako bi barem malo pomogli KBC Split u misiji da svaki građanin dobije najbolju zdravstvenu skrb u borbi s koronavirusom”, navodi se u priopćenju.

Kako je istaknuto, HNK Hajduk, njegovi prvotimci i klupski zaposlenici već su prikupili sredstva potrebna za kupnju dva sterilizatora koja su u ovom trenutku najnužnija djelatnicima splitske bolnice. Prvotna namjera bila je prikupiti sredstva za kupnju respiratora, no zbog dužine roka isporuke, u dogovoru s Upravom KBC-a, odustalo se od te ideje.

“Višak sredstava od kupnje uređaja za sterilizaciju donirat ćemo za drugi dio akcije u koju pozivamo sve naše navijače, veterane, sponzore i sve ljude širokog srca, a koji su u mogućnosti, da se uključe u prikupljanje sredstava potrebnih za opremanje intenzivne njege poput kreveta, monitora, pumpi, sukcija i sva ostala oprema nužna za funkcioniranje u ovim najtežim trenucima”, objašnjeno je.

%MCEPASTEBIN%