Dinamo smanjuje plaće igračima i to ne baš malo!

Hrvatska 24. ožu 202020:43 > 20:45
Foto: Harold Cunningham by Guliver

Nije prvi u Hrvatskoj, ali će sigurno poslati najjaču poruku. Hrvatski prvak, jako obogaćen europskim nastupima ove sezone, odlučio je smanjiti plaće zaposlenicima. Dakle i igračima!

Prvi koji je to u Hrvatskoj napravio bio je NK Osijek, a Dinamo je drugi. Za iste mjere odlučili su se i brojni kolektivi diljem svijeta, tako smo saznali i da će se igrači Bundeslige bez pogovora odreći dijela svojih primanja.

Što se Dinama tiče, povodom ove odluke oglasio se priopćenjem, prenosimo ga u cijelosti:

“Od početka krize izazvane Koronavirusom – Covid 19 Uprava GNK Dinamo je u konstantnom zasjedanju i analizi posljedica globalne krize koja je izazvala zastoj svjetskog gospodarstva, a našu osnovnu djelatnost, onu sportsku, potpuno zaustavila.

Strategija za koju smo se odlučili u suzbijanju posljedica koje ova kriza ima za društvo u cjelini, a posebice na sport i nogomet kao njegov najistaknutiji dio, u svom temelju ima za cilj očuvanje svih radnih mjesta u Dinamu. To znači da težimo tome da nitko od naših igrača, trenera, liječnika, fizioterapeuta, ekonoma, radnika na stadionskom održavanju i klupske administracije ne ostane bez posla i osiguranje uvjeta da u ovom globalno kritičnom trenutku mogu dostojanstveno živjeti i funkcionirati.

Da bismo u tome uspjeli, svi dionici kluba moraju podnijeti teret ove krize, proporcionalan svojim primanjima i drugim benefitima koje igranje i zaposlenje u Dinamo nosi. Uzimajući u obzir činjenice o neizvjesnosti nastavka natjecanja, odgode EURO 2020, nepoznatog datuma početka nove sezone u Hrvatskoj i u Europi, nepoznanice oko termina i opsega ljetnog prijelaznog roka te ukupne gospodarske krize koja je nastala, a ponajprije zbog očuvanja ukupne stabilnosti i likvidnosti našeg kluba, Uprava GNK DINAMO donijela je sljedeće odluke:

1. Zaposlenicima koji zarađuju više od 7.500,00 kuna (prosječni dohodak grada Zagreba) isplatit će se taj iznos te razlika do punog iznosa plaće na sljedeći način:

– trećina od razlike između prosječnog dohotka i punog iznosa plaće isplaćuje se redovito
– trećina će se isplatiti u roku od šest mjeseci od datuma odigravanja prve sljedeće službene utakmice GNK Dinamo
– trećina plaće neće se isplatiti trajno
– ova mjera vrijedi do 30. rujna 2020. i stupa na snagu odmah.

2. Igračima i trenerima će se primanja isplaćivati na sljedeći način:

– trećina primanja isplatit će im se u redovnim rokovima
– trećina primanja isplatit će se u roku od šest mjeseci od datuma odigravanja prve sljedeće službene utakmice GNK Dinamo
– trećina primanja neće se isplatiti trajno
– ova mjera vrijedi do 30. rujna 2020. i stupa na snagu odmah.

3. Iduće dvije pripreme momčadi bit će održane u Hrvatskoj, bez odlaska u uobičajene inozemne destinacije

4. U potpunosti se otkazuje ovogodišnje izdanje memorijalnog turnira Mladen Ramljak

5. Nastavljamo s dodatnim mjerama redukcije svih drugih troškova, osim onih koji su neophodni za funkcioniranje Kluba

Odluka stupa na snagu s primjenom odmah. U ovim trenucima pozivamo sve igrače, trenere i zaposlenike da svojom pozitivom i zajedništvom doprinesu da Klub nastavi sa sportskim uspjesima i zadrži svoj status lidera u sportskoj izvrsnosti Hrvatske i ovog dijela Europe”.