Hoće li hrvatski klubovi smanjivati plaće? Evo odgovora

Hrvatska 21. ožu 202012:04 > 12:09
EuroFootball / Stringer

Mnogo se razgovara o tome kako će funkcionirati stanje u klubovima, pogotovo financijski s obzirom da se ništa ne događa tijekom napada koronavirusa

Dosta je priča oko toga kako funkcionira oćneito stanje u vrijeme koronavirusa, pa tako i u samom sportu. U Engleskoj su klubovi uglavnom ostali pri tome da će plaće radnika u klubovima ostati iste, nesmanjene.

Naravno, odmah se postavlja pitanje i kako razmišljaju hrvatski prvoligaši  vezi s tim. O tome su s našim prvoligašima razgovarale kolege s index.hr

Dinamo:

“Uprava kluba stalno analizira situaciju. Naši rezultati i uspješan rad proteklih godina omogućio je stabilnost kluba u ovim kritičnim vremenima. Nismo blizu odluke o smanjivanju plaća u klubu. No sigurno ćemo osjetiti rezultate ove krize u kojoj nam je zabranjena djelatnost.”

Hajduk:

“Igrači i HNK Hajduk redovno primaju plaću i pratimo sve informacije. Očekujemo reakciju od HNS-a da zaštiti svoje klubove određenim mjerama u izvanrednoj situaciji.”

Osijek:

“Klub i dalje funkcionira normalno u financijskom smislu. Dakako da razmatramo i mogućnosti, odnosno način prilagodbe i tog sektora poslovanja novonastalim okolnostima.”

Srdjan Stevanovic/Getty Images