Rijeka izdominirala Hajduk i preuzela drugo mjesto

Hrvatska 8. ožu 202019:17 > 19:24

Rijeka je u jadranskom derbiju apsolutno zasluženo pobijedila Hajduk sa 2:0 i preuzela drugo mjesto HNL-a.

U derbiju 26. kola HNL-a golovima Čolaka u 61. minuti i Gorgona u 72. Rijeka je pobijedila Hajduk na lijepo ispunjenoj Rujevici.

Od prve do zadnje minute momčad Siniše Rožmana bila je bolji protivnik i zasluženo su uzeli sva tri boda. U prvom dijelu Rijeka je imala nekoliko odličnih prilika, ali je vratar Hajduka Posavec odlično branio. Međutim, u nastavku su domaćini zaigrali još bolje i postigli dva pogotka. Prvo je Čolak odlično reagirao na lijepu dubinsku loptu Gorgona i zabio za 1:0, da bi nešto kasnije Lepinjica pogodio ruku Mije Caktaša i sudac Batinić je nakon pregleda VAR-a pokazao na bijelu točku s koje je bio siguran Gorgon.

Rijeka je ovom pobjedom došla na 47 bodova i sada ima dva više od Hajduka.