Jakirović za SK: Ipak sam očekivao malo više kredita

Hrvatska 25. velj 202013:19 > 13:22
Sergej Jakirović
HNK Gorica

"Igrači koji su otišli jednostavno su bili kvalitetni. Za njih nismo trenutno imali zamjene, a rezultatski ciljevi se nisu ni malo mijenjali", ističe Sergej Jakirović u razgovoru za Sport Klub dan nakon otkaza na mjestu trenera Gorice PIŠE: Ivan Blažević

Nakon poraza u Splitu protiv Hajduka sa 6:0 čelnici Gorice više nisu imali strpljenja. Sergej Jakirović je dobio otkaz, koji je ipak malo iznenadio javnost. Ali to je priča s naših prostora. Strpljenja je vrlo malo. Čelnici kluba očito nisu uvažili činjenicu da je momčad ipak kvalitativno slabija.

– Očekivao sam ipak malo više kredita s obzirom na to što smo radili proteklih godinu i pol dana. U klubu nisu bili zadovoljni s brojem osvojenih bodova, bez obzira što smo igrali protiv četiri naše najbolje momčadi. – rekao je Sergej Jakirović za Sport Klub dan nakon otkaza.

Kako nam priznaje, i sam Nikoličius mu je ostavio odškrinuta vrata, jer svjestan je dobro Jakirovićeve uloge u uspjehu kluba Litavac.

-Ovo nije zbogom, ovo je samo doviđenja. Rekao mi je predsjednik da si je ostavio prostora za mogućnost da je pogriješio i da će me možda nekad u budućnosti pozvati natrag u klub. U ovome trenutku procijenjeno je da u četiri kola proljetnog dijela sezone nismo dobro radili i nema se tu više što reći.

Kako kaže Jakirović, nije bilo nikakvih naznaka da bi do ovoga moglo doći.

– Nimalo, čak sam i razgovarao s predsjednikom i komentirali smo kako u ovom dijelu sezone imamo jednako bodova kao i prošle godine u isto vrijeme. Ja znam da bih sad nakon Hajduka počele stizati i pobjede jer nas čeka puno lakši raspored.

HNK Gorica ove je zime bitno oslabljena, brojni nositelji igre napustili su svlačionicu, među prvima vrijedi istaknuti Lukasa Zwolinskog, čovjeka koji je pod Jakirovićem u 54 nastupa postigao 23 gola i upisao četiri asistencije. Nadomjestiti takva imena, reći će Jakirović, nije bilo moguće.

Je li bilo promjena u odnosu s igračima u posljednje vrijeme? Kako ste se snašli nakon prijelaznog roka?

“Nije, igrači su davali svoj maksimum, čak sam bio zadovoljan kako rade na treningu, ali kao što znate, jedno je trening, a nešto sasvim drugo je kad dođe utakmica. Mislim da nakon svega mogu zaključiti da smo dosegli nekakav svoj limit, a na zimu smo ostali bez mnogo igrača, igrača koji su donosili razliku u kvaliteti, nismo imali za njih prave zamjene i jednostavno nismo opet uspjeli doseći taj limit. Igrači koji su stigli su mladi i bilo je suludo očekivati da oni odmah uskoče u njihove kopačke. Maksimalno sam zahvalan svojim igračima i ponosan sam na sve što smo ostvarili.”

HNKGorica2019

Na kraju svega Jakirović pomirljivo zaključuje – život ide dalje.

– Svjestan sam da je trenerski posao upravo ovakav, jedan dan jesi, drugi nisi. Nema tu ljutnje, ovakav je trend u Hrvatskoj, ali i u svijetu. Predsjednik nekad mora donijeti neku tešku odluku i to je u ovom slučaju morao donijeti i gospodin Nikoličius i nemam mu što za zamjeriti.