Tudor: Nema utakmice u kojoj nisam pogriješio

Hrvatska 21. velj 202015:01 > 15:04
Gabriele Maltinti/Getty Images

U subotu u 15 sati na Poljud stiže Gorica, momčad s kojom je Hajduk imao puno problema otkad je stigla u prvoligaško društvo.

Nakon neugodnog poraza u Koprivnici (2:1) kojim je Slaven stao na kraj Hajdukovom nizu pobjeda, momčad Igora Tudora ovog vikenda očekuje težak ispit.

Vladimir Rys / Staff

Novinare je na presici zanimalo štošta s utakmice u Koprivnici, a najviše se pričalo o eksperimentu sa Stankom Jurićem, kojeg je Tudor postavio na stopersku poziciju i opekao se. Jurić je dobio crveni karton u 37. minuti, a taj trenutak pokazao se ključnim u nastavku susreta.

“Pouke se izvlače svaki dan. Nema utakmice u kojoj nisam nešto pogriješio, to je takav posao. Normalno da je rezultat uvijek taj koji kod većine ljude detektira pogrešku. Ona je vezana usko uz to. Da sudac nije dao prvi žuti karton koji nije bio, vi biste rekli da je to bila dobra odluka da Jurić igra na toj poziciji. Ali, gazimo dalje, nećemo se osvrtati.”

Neku posebnu taktiku za Goricu nema.

“Bitno je standardizirati momčad s obzirom na nove stvari koje se rade. Mislim da će se sutra vidjeti neloših stvari. Čeka nas uvijek neugodan protivnik”, rekao je Tudor, dodavši kako će sigurno biti promjena u momčadi.

Savjetnik Stanić je jučer objasnio zbog čega nije doveden napadač, slažete li se s njegovim riječima?

“Sve je rekao, imamo slična razmišljanja i ne bih ništa dodavao onome što je rekao.”

Na pitanje gleda li unazad na ljestvicu na kojoj su mu konkurenti sve bliže, Tudor tvrdi.

“Ne gledam… Nisu nas stigli, bili su na bod kad sam došao, sad su na tri, tako da smo se mi odmakli, nisu oni nas stigli, ha, ha, ha… Ima još dosta igre, idemo rasti i biti bolji iz utakmice u utakmicu.”

Nakon Gorice slijedi vam teži dio ždrijeba, u tjedan dana Osijek, Dinamo pa Rijeka?

“Svi moramo igrati sa svima, i oni moraju igrati između sebe. Nebitno je to, mi moramo rasti i biti bolji… I uopće ne znači da će se lomiti prvenstvo u derbijima…”