Tri penala i četiri VAR-a u slavlju Hajduka u Varaždinu

Hrvatska 2. velj 202016:51 > 17:04

U 20. kolu Prve HNL Splićani su slavili u gostima kod Varaždina 3:0

Šest mjeseci. Toliko je trebalo Hajduku da napokon upiše slavlje u gostima. U 20. kolu Prve HNL Splićani su slavili u gostima kod Varaždina 3:0.

Hajduk je već nakon 16 minuta mogao voditi 1:0, ali kapetan Mijo Caktaš nije uspio realizirati kazneni udarac. Kazneni udarac će ostati zapisan u povijest obzirom da je sudac Tihomir Pejin odlučio iskoristiti VAR po prvi puta u hrvatskoj ligi.

U 29. minuti pogodak Hajduka, ali pregledom videosnimke utvrđeno je zaleđe. Konačno, u 42. minuti Hajduk ovaj puta dolazi do pogotka, strijelac je Bassel Jradi.

Hajduk je realizirao kazneni udarac za 2:0 u 72. minuti u kojoj je sudac Pejin po treći put potražio pomoć VAR-a nakon kojeg je po drugi put pokazao na bijelu točku nakon što je Stolnika, koji je bio u skoku, lopta pogodila u ruku. Ovog puta siguran realizator je bio Mijo Caktaš.

U trećoj minuti sudačke nadoknade i po četvrti puta je upotrijebljen VAR, a Hajduk je dobio i treći kazneni udarac na utakmici iz kojeg Eduok postavlja konačan rezultat utakmice i potvrđuje 11. prvenstvenu pobjedu Hajduka ove sezone.