SK INTERVJU Bjelica: Hajduk će sa Tudorom biti odličan

Hrvatska 31. sij 202016:57 > 17:00
sportklub

Aktualni hrvatski prvak Dinamo sutra započinje proljetni dio HNL-a gostovanjem u Koprivnici protiv Slaven Belupa.

U zimskoj pauzi najviše se pričalo o Daniju Olmu koji je naposljetku i otišao iz Dinama. Nenad Bjelica nije inzistirao na njegovoj zamjeni odmah jer Dinamo ima komotnu prednost u prvenstvu i titula ne bi smjela doći u pitanje.

Povezano

Ususret proljetnom dijelu sezone kamera Sportkluba bila je u podnožju Dinamovog stadiona i snimila Nenada Bjelicu. VIDEO POGLEDAJTE NA DNU ČLANKA.

SPORTKLUB: Gospodine Bjelica, prvenstvo je pred vratima, kako ste zadovoljni odrađenim pripremama?

BJELICA: Mogu reći da je bilo jako dobro. Većina stožernih igrača je ostala, osim Danija Olma za kojeg smo očekivali da će otići. Mi smo se već prije već pripremili za njegov odlazak dovođenjem Lovre Majera i Luke Ivanušeca tako da tu ne bi trebalo biti problema.

SPORTKLUB: U prvenstvu je relativno konforna situacija, ali mnogo važniji dvoboj je onaj protiv Rijeke na Rujevici u četvrtfinalu kupa. Hoće li Rijeka biti u prednosti jer Dinamo još nije u optimalnoj formi zbog netom završenih priprema?

BJELICA: Ne znam tko je u optimalnoj formi, ali znam da smo dobro odradili pripreme i spremni ćemo izaći na megdan Rijeci. Očekuje nas čvrsta utakmica protiv jako dobrog protivnika, ali mi smo svjesni svoje kvalitete i na Rujevicu idemo po pobjedu. Tamo nikada nije lagano igrati, ali vjerujem da možemo pobijediti i na kraju osvojiti kup.

SPORTKLUB: Rijeka će voditi veliku bitku sa Hajdukom i Rijekom za drugo mjesto na kraju sezone koje vodi u Ligu prvaka. Kome dajete prednost u toj utrci?

BJELICA: To su tri podjednake ekipe od kojih svaka ima svoje kvalitete. Rekao bih da je pritisak najveći na Hajduku, veći nego na Osijeku i Rijeci, ali imaju svi dobre trenere i vidjet ćemo koja će se momčad najbolje nositi s pritiskom i završiti na drugom mjestu.

SPORTKLUB: Sa Hajdukovim trenerom Igorom Tudorom ste veoma bliski, zajedno ste pohađali nogometnu akademiju, igrali u reprezentaciji. Jeste li u kontaktu s njim i što mislite kakav će rezultat napraviti s Hajdukom?

BJELICA: Sa Igorom imam prijateljski odnos. Pokazao je sa svojim radom u Turskoj, Italiji i u prvom navratu u Hajduku da je kvalitetan trener. Mnogo je napredovao od prve epizode u Hajduku i sigurno možemo očekivati odličan Hajduk sa Igorom Tudorom.

SPORTKLUB: Zna se da ozbiljne ekipe planove za sljedeću sezonu rade nekoliko mjeseci prije kraja tekuće. Imate li već sad kakve planove za sljedeću sezonu? Ponovno igranje u Ligi prvaka?

Clive Brunskill/Getty Images

BJELICA: Mi se nadamo ponovnom igranju u Ligi prvaka, ali prvo moramo osvojiti prvenstvo. Razmišljamo već o sljedećoj sezoni, prate se igrači koje možemo dovesti bez odštete, ali i neke za koje bi morali platiti određenu svotu. Siguran sa da će Dinamo i sljedeće sezone biti na vrlo visokoj razini.

SPORTKLUB: Kupnja igrača je samo u slučaju prodaje igrača ili ćete bez obzira na odlaske pojačati momčad?

BJELICA: Mi ćemo sigurno dovesti 5,6 igrača za sljedeću sezonu bez obzira na odlaske. U zimskoj stanci nismo dovodili igrače jer nije bilo prevelikog odljeva stožernih igrača, ali nakon Europskog prvenstva bi mogao otići koji reprezentativac tako da ćemo se morati pojačati.