Osijek završio najveći izlazni transfer u povijesti

Hrvatska 30. sij 202016:39 > 16:47
NK Osijek

20-godišnji stoper Boško Šutalo novi je igrač talijanske Atalante

Marco Luzzani / Stringer

Osijekov mladi stoper sporazumno je raskinuo suradnju s Bijelo-plavima i potpisao petogodišnji ugovor s talijanskim klubom koji je još uvijek na sceni u Ligi prvaka. Mladi reprezentativac Hrvatske u utorak popodne pozdravio se s dosadašnjim suigračima, dan kasnije otputovao je za Bergamo gdje je u četvrtak obavio sve liječničke preglede i druge formalnosti prije nego li je i službeno postao članom jedne od ponajboljih momčadi u Italiji. Riječ je o rekordnom transferu u povijesti NK Osijek koji ukupno iznosi pet milijuna eura.

Šutalo je u Gradski vrt stigao iz RNK Split u ljeto 2017., a godinu dana kasnije debitirao je za najbolju momčad. Stalni je reprezentativac u mlađim selekcijama, trenutno u selekciji U-21 pod vodstvom Igora Bišćana što je također bilo vrlo bitno za čelnike Atalante kada su krenuli u realizaciju ovoga posla.

Riječ je o najvećem transferu u povijesti Osijeka. Dosad je najskuplji bio Jurica Vranješ koji je u Bayer Leverkusen otišao za tri milijuna eura, a iza njega su Haris Hajradinović koji je za 2,5 milijuna eura otišao u Kasimpašu i Borna Barišić kojeg je kupio upravo Rangers za 2,45 milijuna eura.