Hoće li Bilić dovesti zvijezdu Dinama?

Hrvatska 13. sij 202011:01 > 11:03
Clive Brunskill / Staff

Pripreme Dinama za nastavak sezone već su u punom jeku, no sve dok traje siječanjski prijelazni rok neće biti mira za Nenada Bjelicu.

Dean Mouhtaropoulos / Staff

Kad je Dinamo prije godinu i pol dana platio milijun eura kako bi doveo Mislava Oršića iz južnokorejskog Ulsana, mnogi su zakotrljali očima. Iako milijun eura danas predstavlja sitniš za svaki nešto veći nogometni klub, ipak za hrvatske prilike to je golem novac.

Blago rečeno, Dinamova investicija višestruko se isplatila izvrsnim europskim nastupima protekle dvije sezone. Oršić je u Dinamu postao i reprezentativac, jedan od kandidata za Europsko prvenstvo predstojećeg ljeta. Jasno jest kako sve veći broj klubova prati njegovu situaciju u Maksimiru, a jedan od njih je i West Bromwich Albion kojeg vodi Slaven Bilić.

Prema navodima raznih medija, Bilićev West Bromwich već više od mjesec dana radi na transferu 27-godišnjeg Zagrepčanina, a čini se kako je pitanje dana kada će stići i službena ponuda. Hoće li Dinamo prodati jednog od svojih najvažnijih igrača?

Hrvatski prvak sjajno je zaradio ove jeseni u Ligi prvaka tako da novac nije prijeko potreban. Jedini transfer koji bi bio prihvaćen onaj je Danija Olma, a ovdje će Dinamo tražili negdje između 20 i 30 miljuna eura.

Oršićeva vrijednost procjenjuje se na okruglih deset milijuna eura što se čini realnom procjenom. Njegov ugovor ističe u lipnju 2022. godine tako da Dinamo nema potrebe forsirati transfer pogotovo jer se radi o igraču koji je ušao u najbolje ili najprofitabilnije godine karijere.

Ipak, teško da se može u potpunosti odbaciti mogućnost selidbe u Englesku, pogotovo ako sam igrač iskaže takvu želju. U slučaju prelaska u WBA, Oršić bi radio pored hrvatskog trenera što bi mu svakako bila prednost, pitajte samo Filipa Krovinovića koji je odigrao pregršt utakmica otkada je prošlog ljeta stigao iz Benfice, a nedavno je upisao i prvi pogodak. West Brom je trenutno vodeća momčad Championshipa s bodom prednosti ispred Leedsa.