Toplak otišao iz Intera, poznat novi trener

Hrvatska 4. sij 202011:14 > 11:21
Photo by Holde Schneider/Bongarts/Getty Images

U klubu iz Zaprešića rade se značajnije promjene uoči drugog dijela sezone

Ono što se pričalo danima, danas je dobilo i konačnu potvrdu. Samir Toplak, jedan od najdugovječnijih trenera u povijesti jednog kluba u HNL-u, dobio je otkaz.

Ne može se reći da je ovo neočekivano, obzirom da se zadnjih dana u Zaprešiću stalno vode sastanci, a i sam direktor kluba Branko Laljak je najavio određene promjene u klubu.

EuroFootball/Getty Images

Novi trener Diva iz predgrađa je 54-godišnji Crnogorac iz Nikšića Željko Petrović koji ima nizozemsko državljanstvo. Petrović ima bogato iskustvo, obzirom da je samostalno vodio portugalsku Boavistu, japansku Urawu te nizozemske klubove Waalwijk i Den Haag.

Osim toga, bio je pomoćnik Avramu Grantu u West Hamu te je još surađivao i sa Ruudom Gullitom, Dickom Advocaatom te Guusom Hiddinkom.

Što se tiče Samira Toplaka, on je Inter preuzeo u sezoni 2013./2014. te ih je vodio ukupno 160 utakmica.