Tudor: 'Dok Hajduk ne bude prvak, ništa ne valja!'

Hrvatska 23. pro 201914:15 > 14:23
Gabriele Maltinti/Getty Images

Igor Tudor ima velike ambicije s Hajdukom, a namjera je jasno, donijeti na Poljud prvi naslov prvaka nakon davne 2005. godine.

Na Poljudu je u 14 sati počela izvanredna konferencija za novinare, netom nakon što je Hajduk nekoliko trenutaka ranije na svojim službnim stranicama objavio kako je Igor Tudor novi/star trener.

“Vjerujem da smo doveli dugoročno rješenje za Hajdukovu klupu. Riječ je o našem bivšem treneru koji je radio po Europi, a i u Hajduku se najduže zadržao u posljednjih 15-20 godina. Uostalom, posljednji trofej nam je donio upravo on”, rekao je Brbić.

“Slika govori više od tisuću riječi. Ovo je i za mene emotivan trenutak, a mogu tek misliti kako je njemu. Mislim da ne postoji bolji čovjek za posao koji nas čeka”, dodao je Stanić, a Kepčija je poručio da je zadovoljan što dolazi trener s ovakvim iskustvom i entuzijazmom.

Riječ je zatim dobio i novi trener.

“Dat ću sve od sebe da napravim Hajduk boljim klubom nego što sad jest. Hajduk samo priznaje titule i trofeje, to govori povijest ovog kluba. Nekima ovdje ne bi bili dobri ni Guardiola i Mourinho. Vidjet ćemo u sljedeće dvije i pol godine što ćemo uspjeti napraviti. Bio sam prvo trener u omladinskoj školi, pomoćnik Reji, trener u prvoj momčadi. Bilo je puno lijepih i loših trenutaka. Živeći u ovom gradu morate se vezati za ovaj klub, a posebno netko tko je poput mene prošao toliko toga s ovim klubom.”

Je li sada bolji trener nego u prošlom mandatu?

“Ne znam jesam li bolji 10-20-50 posto, ali iskustvo je sad ogromno. Mislim da sam napredovao i u psihološkim odnosima u svlačionici. Napreduje se svaki dan. Eno i Mourinho je dolaskom u Tottenham promijenio neke stvari. Sigurno sam bolji.”

Koliko poznaje aktualnu momčad?

“Dok Hajduk nije prvi, to ne valja. Hajduk mora biti prvak. Dok Hajduk nije prvak, nitko nije zadovoljan. Poznajem dosta igrača, Jairo je igrao kod mene u PAOK-u. U posljednje vrijeme sam pogledao nekoliko utakmica. Vrlo brzo ću pohvatati konce. Možemo pričati o emocijama, o svemu, ali jedino je bitno napraviti Hajduk boljim. Mislim da je sad situacija teža nego kad sam bio prošli put, pritisak je ogroman zbog činjenica da se ništa nije osvojilo. Ima puno struja, jedni su za Burića, drugi za Oreščanina, treći za Kopića. Dajte nam podršku. Ako ne bude Hajduk bolji s nama, sami ćemo otići. Ovo je sedma-osma godina da se traži strpljenje, ljudima je toga sigurno preko glave.”