ANKETA Smiješe li se Hajduku konačno bolja vremena?

Hrvatska 23. pro 201913:54 > 14:01
Vladimir Rys / Staff

Mario Stanić najavio je uspon Hajduka u dogledno vrijeme, a s imenovanjem Igora Tudora na mjesto trenera kompletiran je proces reforme klupske uprave

Igor Tudor imenovan je novim trenerom Hajduka nakon što je tu poziciju napustio Damir Burić.

41-godišnji stručnjak napustio je klupu Udinesea kako bi se vratio u svoj voljeni klub, klub koji je posljednji trofej osvojio upravo pod njegovim vodstvom, kad su u finalu Kupa na Maksimiru svladali Lokomotivu i osvojili Rabuzinovo sunce.

‘Bili’ su u četvrtak smijenili Damira Burića, a brojna imena povezivala su se sa splitskim klubom. U prvi plan su iskočili Matjaž Kek, Igor Tudor i Ante Čović, a Tudorov raskid ugovora s Udineseom dao je naznačiti da će upravo on biti novo/staro ime na trenerskoj klupi.

Jasno je kako je Hajduk sada okrenuo potpuno novu stranicu. Mario Stanić i Ivan Kepčija osvježenja su po kadrovskom pitanju klupske uprave, a omiljeni Tudor pokušat će do novih trofeja, iako će Torcida na to morati pričekati, jer što se ove sezone tiče, već su izvan svih konkurencija.

“Želim trenera koji će se bazirati na naš omladinski sustav, koji će igrati napadački i koji će pobjeđivati”, rekao je Stanić na svom predstavljanju prošog tjedna, obećavši pritom da će mjesta za pojačanja biti, ali nije htio odati nikakve konkretne podatke. U duetu s Tudorom, Stanić ima slobodne ruke krenuti u potpunu reorganizaciju poljudskog velikana.

Još jedna izjava koja se istaknula po Stanićevom imenovanju bila je ona: ‘Hajduk će se dići, Hajduk će biti prvak prije ili kasnije, ne zbog mene, nego zbog svoje veličine i zbog ljudi koji stoje iza njega.’

U svakom slučaju ambiciozna i hrabra izjava, ostaje vidjeti kakva će biti njena egzekucija no nas zanima vaše mišljenje. Što mislite, koliko daleko mogu dogurati Stanić i Tudor s Hajdukom i je li naslov prvaka u doglednom vremenu realan cilj?