Pala je odluka: Burić više nije trener Hajduka!

Hrvatska 19. pro 201914:03 > 14:05
Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Odluka je, službeno se navodi, donesena u dogovoru predsjednika Uprave Marina Brbića i novih čelnih ljudi sportske politike kluba Marija Stanića i Ivana Kepčije.

Nakon obavljenog razgovora s trenerom Damirom Burićem u ponedjeljak, 16. prosinca, te analize cjelokupnog stanja, HNK Hajduk je donio odluku da Burić neće voditi momčad u nastavku sezone, službeno je objavio klub s Poljuda.

“Hajduk se iskreno zahvaljuje Damiru Buriću za sve dobro što je učinio za klub, prvenstveno na spremnosti da preuzme momčad i odgovornost u vrlo zahtjevnim trenucima nakon teškog ispadanja od Gzire, a bez obavljenih priprema momčadi i selekcije igrača. U tim okolnostima Damir Burić je ispunio rezultatske ciljeve Hajduka, osvojivši drugo mjesto na kraju polusezone. Međutim, kako je istovremeno u javnosti stvorena negativna atmosfera oko momčadi koja može imati i daljnji utjecaj na igrače, Hajduk se odlučio zaključiti dosadašnju suradnju s trenerom Burićem te potražiti novu energiju i nova dugoročna rješenja na čelu prve momčadi, u skladu s predstavljenim smjernicama novih čelnih ljudi sportske politike kluba”, objavio je Hajduk.

Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images