Splićani do teškog slavlja protiv Istre na Poljudu

Hrvatska 15. pro 201919:17 > 19:27
Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Splitska momčad došla je do slavlja protiv gostiju iz Pule, a glavni heroj susreta bio je Mijo Caktaš

Hajduk je napokon uspio doći do pobjede. Nakon tri utakmice bez pobjede, Splićani su u 18. kolu prve lige slavili protiv Istre 2:1 na Poljudu, a glavni akter dvoboja bio je kapetan splitske momčadi Mijo Caktaš koji je zabio dva pogotka u sedam minuta, iako su Splićani gubili.

Prije toga Hajduk je slavio zadnji put prije nešto više od mjesec dana, zadnji put je to bilo protiv Osijeka 3:2. Nakon toga je uslijedio remi s Dinamom na Maksimiru, pa onda onaj neugodan poraz u jadranskom derbiju od Rijeke, zatim još jedan remi u Zaprešiću, a evo sada je došao do vrijednog slavlja uoči najavljivanog odlaska trenera Damira Burića.

Tako su Bili pobjedom zaključili polusezonu uoči zimske stanke. Osim toga, kao glavni kandidat za trenera kluba iz Splita spominje se Igor Tudor, a novi sportski direktor kluba bi trebao postati Mario Stanić.

Hajduk je ovim slavljem i dalje ostao drugi s 35 bodova, dok je Dinamo i dalje prvi s 44 boda, ali utakmicom manje.

USKORO reakcije…