Gdje će Olmo? Velikani čekaju u redu….

Hrvatska 13. pro 201912:12 > 12:17
Dan Mullan / Staff

Dani Olmo perfektnim se golom protiv Manchester Cityja oprostio od Lige prvaka za ovu sezonu, a mnogi se pitaju, je li time zaključio i svoju maksimirsku priču?

Giuseppe Bellini/Getty Images

Gdje će Dani Olmo? Postalo je već pomalo i dosadno pitanje. Hrvatski mediji zabavljaju se tom temom već mjesecima, a posebno je priča aktualizirana sjajnim nastupima Dinama u Ligi prvaka, posebno 21-godišnjeg novopečenog španjolskog reprezentativca.

Dinamo je Ligom prvakom zaradio sjajan novac, no to mogao biti samo sitniš u odnosu na ono što bi trebao inkasirati za mladog Španjolca. Možda se neki neće složiti, ali idealan trenutak za prodaju upravo je u siječanjskom prijelaznom roku. Hrvatsko prvenstvno već je praktički ‘zakapareno’, a obzirom da se u Zagrebu više neće igrati europske utakmice do idućeg ljeta, momčad Nenada Bjelice imat će pregršt vremena posvetiti se domaćim obvezama, a to znači i zimske pripreme posvetiti onome što slijedi u srpnju i kolovozu, naravno, novom napadu na Ligu prvaka.

Prodaja Olma te žurno pronalaženje zamjene postavlja se kao imperativ, upravo iz tog razloga siječanj bi bio idealan mjesec za prodaju kako bi se momčad mogla priviknuti na igre bez svog ponajboljeg igrača, a isto tako eventualnu zamjenu uključiti u sustav koji preferira trener Dinama.

Transfermarkt projicira Olmovu vrijednost na okruglih 30 milijuna eura, međutim izvjesno jest kako mu je cijena sada i dodatno porasla. Mnogi veliki klubovi traže igrača takvog profila, pogotovo oni koji nisu zadovoljni aktualnom sezonom. Jedna opcija svakako je Manchester United.

Na Old Traffordu su već prekrižili borbu za naslov prvaka, trener Ole Gunnar Solskjaer najavio je aktivnost u nadolazećem prijelaznom roku, a to se posebno odnosi na vezni red. Prva meta je James Maddison, nova zvijezda Leicester Cityja, međutim njegova kupnja u ovom trenutku čini se nemogućom misijom. Lisice su trenutno drugoplasirana momčad lige, a trener Brendan Rodgers nema namjere prodavati članove sjajne momčadi koja ponovno oduševljava pratitelje Premiershipa. Stoga, Olmo se pojavljuje kao izvrsna solucija, a bio bi i podosta jefitniji od Maddisona koji se danas procjenjuje na 100 milijuna eura.

Gledajući englesku ligu, Chelsea će napokon dobiti novac za kupnju igrača nakon što je okončana kazna vezana za dovođenje pojačanja, Manchester City pak još je jedna mogućnost, posebno nakon što se Pep Guardiola i sam uvjerio u mogućnosti mladog Španjolca.

No, Olmo će imati opcija i u rodnoj Španjolskoj gdje se sve više piše o mogućem povratku u Barcelonu. Kako god ispalo, Dinamo će nastaviti fantastično financijsko razdoblje, ali isto tako povećat će se i odgovornost čelnika kluba da pronađu dostojnu zamjenu za Danija kojeg niti jedan navijač Dinama neće tako lako zaboraviti.