09.12.2019 | 21.00 > 21:05

Strahonja: Dinamo je zabio iz zaleđa, Hajduk je oštećen

Sudački ekspert Mario Strahonja smatra da je Dinamo u prošlom kolu imao pomoć sudača, te kako je Hajduk oštećen

Nova pobjeda Dinama i novi kiks Hajduka. Tako je izgledalo proteklo kolo Prve HNL, koja polako ali sigurno počinje ići u smjeru na koji smo već navikli u posljednjih desetak godina, pa i više, izuzmemo li sezonu u kojoj je Rijeka po prvi put u povijesti postala prvak države.

Zagrepčani Bilima već prije zimske stanke bježe devet bodova, a imaju i utakmicu manje. Razlika je možda mogla i biti manja da Modri u prošlom kolu nisu imali pomoć sudaca, a da Hajduk nije oštećen. Tako barem situaciju vidi bivši sudac i aktualno 'Oko sokolovo' u HRT-ovoj emisiji Stadion.

Bila je 75. minuta utakmice kada je Olmo opalio iz slobodnjaka, a odbijanac je u mrežu spremio Gavranović.

"Čini se da je Petković dirao glavom ranije i da je prenio loptu Gavranoviću koji je tada u trenutku dodira bio u zaleđu. Čini se da postoji promjena rotacija, ali jako je teško za procijeniti", rekao je u emisiji Stadion sudački ekspert Mario Strahonja potvrdivši da je Dinamo neregularnim golom pobijedio Varaždin 1-0.

Hajduk je, pak, osvojio tek bod u Zaprešiću u utakmici u kojoj su oba gola postignuta u prvom dijelu, a Splićani su u 56. minuti trebali imati kazneni udarac kada je Tahirajev udarac rukom i 16-ercu zaustavio Grgić. No Mario Zebec nije tako vidio.

"Cijelo vrijeme gledao je loptu i svjesno išao na nju rukom i tijelom. Radio je otklon i utjecao na prolazak lopte", rekao je Strahonja.