Rijeka lijepim golovima slavila protiv Istre

Hrvatska 8. pro 201919:25 > 19:28
Alex Livesey/Getty Images

U zadnjoj utakmici 18. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke slavili protiv pulske Istre s 2-0 (2-0) i vratili se na treću poziciju na ljestvici.

Rijeka je nastavila pobjednički niz nakon trijumfa na Poljudu (4-0), dok su Puljani nastavili niz od 15 prvenstvenih utakmica bez pobjede.

Riječani su poveli u 14. minuti kada je udarac Austrijanca Alexandera Gorgona s 35 metara zakačio nekog od braniča gostiju i prevario vratara, a u 27. minuti je Robert Murić iz slobodnog udarca posve iskosa s desne strane zatekao nespremnoga vratara Istre Ćondrića. Murić je početkom drugog dijela iz slobodnog udarca pogodio gredu, ali dokraja više nije bilo pogodaka.

Rijeka se vratila na treće mjesto s 31 bodom, deset manje od vodećeg Dinama, dok je Istra osma s 12 bodova.

Susret se igrao na stadionu Rujevica, a sudio je Pajač.

Strijelci: 1-0 Gorgon (14), 2-0 Murić (27)