Hajduku ogromna kazna nakon Jadranskog derbija

Hrvatska 4. pro 201914:54 > 14:58
sportklub

Nogometni klub Hajduk saznao je kaznu zbog propusta u organizaciji Jadranskog derbija i ponašanja svojih navijača.

EuroFootball / Stringer

Disciplinski sudac Prve HNL Alan Klakočer kaznio je splitski klub sa 150 tisuća kuna te zatvaranjem sjeverne tribine Poljuda za iduću domaću utakmicu, koju Hajduk igra doma protiv Istre.

Donosimo vam objavu disciplinskih sudaca HNS-a u cjelosti.

Na utakmici Hajduk – Rijeka, od strane pripadnika navijačke skupine Torcida na sjevernoj tribini stadiona, počevši od 16. minute utakmice evidentirano je paljenje pirotehničkih naprava (posebno u periodima od 26. – 31. te 61. – 65. minute) pri čemu je zapaljeno sveukupno 96 baklji, 6 topovskih udara, 10 bljeskalica i 3 dimne kutije. Ukupno je 28 baklji ubačeno u ograđeni dio igrališta na atletsku stazu, a zbog stvorene dimne zavjese sudac je u 65. minuti morao prekinuti igru u trajanju od dvije i pol minute. U završnim minutama utakmice u sudačkoj nadoknadi vremena na sjevernoj tribini stadiona evidentirano je neprimjereno skandiranje. Zbog prekršaja iz članka 67. i 88. DP HNS-a i učestalog ponavljanja istih na prvenstvenim utakmicama u tekućem prvenstvu HNK Hajduk je kažnjen odigravanjem prve slijedeće prvenstvene ili kup utakmice (nakon konačnosti odluke) bez prisutnosti gledatelja na sjevernoj tribini Gradskog stadiona Poljud i novčanom kaznom u iznosu od 150.000 kuna.

Povezano