Lojalnost? Omraženi direktor Hajduka objasnio što je to

Hrvatska 3. pro 201918:16 > 18:17
David Ramos/Getty Images

Saša Bjelanović imao je priliku pričati za talijanski medij Tuttomercato. Index je to primijetio i prenio, a mi "šaljemo dalje".

Ako vas ima koji ne znate tko je Bjelanović, evo pojašnjenja. Riječ je o bivšem nogometašu Hajduka, hrvatske reprezentacije, Rijeke, ali puno važnije – donedavnom sportskom direktoru u klubu s Poljuda.

Njegov rad često je bio kritiziran i izvana i iznutra, a najveće reakcije izazvao je kada je otkaz dobio Krešimir Gojun, trener Hajdukove akademije, na što je negativno reagirao i Siniša Oreščanin, doljetošnji trener Bilih.

– Ponosan sam na stvari koje sam ostvario kao sportski direktor. Provodio sam politiku kluba, afirmacija mladih igrača, a zatim njihova prodaja bogatim klubovima kako bi klubu donijeli profit. U isto vrijeme momčad se našla u neočekivanoj poziciji s obzirom na posljednja zbivanja, odmah iza Dinama. Bio je to rezultat koji smo priželjkivali, a treba dodati da je ljetni prijelazni rok odrađen na sjajan način – govorio je Bjelanović za Tuttomercato pa nastavio:

– Moram zahvaliti Christianu Arguriju koji je bio šef skauta u Hajduku. Prije dva mjeseca odlučio je napustiti Cataniju kako bi mi se pridružio u stranoj državi, a nakon mog odlaska odlučio je i sam otići, smatrajući kako bi bilo nekorektno ostati nakon što sam ja otišao. Pokušao sam ga nagovoriti da on ostane u klubu, ali je iz poštovanja prema meni rekao da neće. Pokazao se kao pravi prijatelj, a takve stvari danas se u profesionalnom svijetu mogu vidjeti vrlo rijetko – objasnio je Saša Bjelanović.

Lojalnost je često spominjan pojam u posljednje vrijeme, posebno u Španjolskoj, gdje je Luis Enrique po ponovnom preuzimanju kormila španjolske vrste bio grub i strog prema njegovom zamjeniku Morenu, a izbacio ga iz nacionalne vrste zbog toga što je smatrao da Moreno nije bio lojalan prema njemu.

Više o toj trakavici saznajte tako da kliknete na tag “Luis Enrique” ispod ovog teksta.