Hajduk bi mogao biti kažnjen?

Hrvatska 22. stu 201923:23 > 23:28
EuroFootball/Getty Images

Uoči ogleda na Maksimiru između Dinama i Hajduka, splitska momčad bi mogla biti kažnjena zbog izlaska na teren u crnim majicama

Dinamo i Hajduk remizirali su na Maksimiru 1:1, no rezultat je bio u drugom planu, ono što se dogodilo prije utakmice je bila glavna tema.

Naime, nogometaši Hajduka su uoči dvoboja izašli na teren u crnim majicama na kojima je stajao natpis: ‘Hajduk uz navijače, protiv represije’, napravili su to kako kažu, zbog donošenja svježih zakona o navijačima.

HNK Hajduk

To su uvidjeli Član uprave Dinama Krešimir Antolić i tajnik kluba Davor Bukovina koji su se požalili delegatu utakmice Vučemiloviću kako su to napravili bez dopuštenja.

U cijelosti prenosimo pisanu izjavu delegata Vučemilovića koji je u svoj zapisnik unio:

‘Krešimir Antolić i Davor Bukovina izrazili su protest zbog najave predstavnika HNK Hajduka gospodina Krešimira Mikulandre da će igrači ispod trenirki obući crne majice s natpisom “kontra mraku, konta sili” na leđnoj strani i “Hajduk uz navijače protiv represije” na prednjoj strani, a bez prethodne suglasnosti s organizatorom utakmice i povjerenikom za natjecanje HNS-a.’