KOMENTAR: Ako želiš protiv Dinama – odigraj bunker!

Hrvatska 22. stu 201920:32 > 20:44

Razlika u kvaliteti je prevelika da bi Hajduk namučio Dinamo u borbi za naslov prvaka Piše Josip Juraj Pajvot

Nakon prvih 15 minuta utakmice Dinamo je trebao voditi 3:0 protiv nemoćnog Hajduka. Redale su se prigode pred golom Ljubića i kada je Ismaili nesretno postigao autogol nakon kornera Kadziora mnogi su očekivali rezultatsku katastrofu ‘majstora s mora’.Nastavila se apsolutna dominacija plavih u prvih 45 minuta, međutim na semaforu je stajalo samo 1:0. Iz naizgled jedne bezopasne situacije Hajduk je dobio jedanaesterac nakon što je lopta pogodila Leovca u ruku u 16 metara. Caktaš je sigurno zabio za 1:1 i kako će se pokazati postavio konačan rezultat.

U drugom dijelu se Dinamo ispuhao. Nismo vidjeli ni približnu dominaciju kao što je to bilo u prvom dijelu i to je nešto što može brinuti Nenada Bjelicu pred utakmicu sezone protiv Atalante u Ligi prvaka. Dinamo je ovakvog krnjeg Hajduka trebao pobijediti s minimalnog 2 pogotka razlike, ali još jednom se pokazalo da ako ne zabiješ svoje prilike budeš kažnjen.

Zašto Dinamo drastično pao u nastavku? Je li posrijedi umor glavnih igrača koji su se vratili sa reprezentativnih obaveza ili se Hajduk u drugom dijelu jednostavno puno bolje postavio? I jedno i drugo. Bjeličini momci su nošeni glasnom podrškom 15 tisuća navijača na Maksimiru nevjerojatno krenuli u derbi. Međutim, nisu riješili utakmicu u prvih pola sata i pokazalo se da je efikasnost velika boljka ovog Dinama. Bruno Petković odigrao je još jednu fantastičnu utakmicu, sačuvao je bezbroj lopti, razigravao momčad, ali nije zabio gol. Olmo je na bljeskove pokazivao zašto ga traži ‘pola Europe’, dok je Mislav Oršić odigrao možda i najlošiju utakmicu ove sezone. Dinamo cijelu ovu sezonu igra teško protiv momčadi koje se brane. Na njihovu sreću, utakmica protiv Atalante u Milanu bit će potpuno različita. Atalanta je momčad koja se voli nadigravati i brzina Oršića, te snalažljivost Olma i Petkovića u tranziciji će biti glavni Dinamov forte u ključnoj utakmici skupine Lige prvaka.Morat će Dinamovi napadači biti mnogo ubojitiji protiv Atalante nego što su to bili danas. Neće imati toliko prilika i morat će zabiti ono što im se ponudi.

Hajduk je bez doslovno pola prve momčadi izvukao bod vrijedan pobjede na Maksimiru. Moram ih pohvaliti za vrlo dobro drugo poluvrijeme. Nisu dopustili Dinamu ni približno toliko prilika kao u prvom dijelu i na kraju su odnijeli bod vrijedan pobjede sa Maksimira. Međutim, razlika u kvaliteti je prevelika da bi Hajduk namučio Dinamo u borbi za naslov prvaka. Ovakve utakmice se mogu dogoditi, ali na većem uzorku će se jasno vidjeti tko je kolovođda u HNL-u.