Rijeka ostala bez važnog prvotimca

Hrvatska 19. stu 201919:43 > 19:54
Marco Luzzani/Getty Images

Usred reprezentativne stanke, Rijeka je izgubila važnog obrambenog igrača.

Dario Župarić novi je član Portland Timbersa, momčadi iz američkog Major League Soccera (MLS).

Informaciju je javnosti obznanio ESPN pozivajući se na izvore iz američkog kluba. Dario Župarić tek je godinu dana boravio u Rijeci nakon povratka iz Pescare, a sada je klub odlučio nešto na njemu i zaraditi. Dvadeset i sedmogodišnjak prelazi u momčad koja je ispala u osmini finala ovogodišnjeg MLS-a.

Riječ je klubu koji je osnovan 2009. godine, a dolazi iz glavnog grada savezne države Oregon. Radi se o ključnom trgovinskom punktu američkog Srednjeg Zapada te prvenstveno, vrlo ambicioznom klubu koji svoje utakmice igra na stadionu Providence Park koji je originalno izgrađen prije gotovo sto godina, a kroz povijest je više puta obnavljan, posljednji put prošle godine.

Rijeka je nakon lošeg razdoblja i slabih rezultata nakon čega je klub na transfer listu ostavio nekoliko igrača, izgubio i jednog od svojih važnijih članova. Ipak, Župarić će do kraja jesenskog dijela sezone ostati u Rijeci pa će trener Rožman tek u zimskom prijelaznom roku brinuti o njegovoj zamjeni.