10.11.2019 | 16.57 > 17:02

Hajduk teškom mukom slavio protiv Osijeka

Hajduk je u 15.kolu slavio protiv Osijeka rezultatom 3:2. Splićani su inače, susret završili s devetoricom na terenu

U derbiju 15. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka slavili protiv Osijeka s 3-2.

Hajduk je nastavio pobjednički niz na Poljudu svladavši teškom mukom Osijek, koji se vratio iz zaostatka od 0-2, da bi trijumf Splićanima donio dvostruki strijelac Jairo.

Hajduk je poveo u 22. minuti nakon što je Jairo proigrao Miju Caktaša koji je šutom iskosa prevario vratara Ivušića. u 41. minuti je veliku pogrešku braniča Osijeka Silve iskoristio Nigerijac Samuel Eduok i povećao na 2-0, no dvije minute kasnije Mihael Žaper udarcem s 16 metara smanjuje.

U 45. minuti Jairo je pogodio vratnicu, a Osječani u 52. minuti dolaze do izjednačenja zahvaljujući udarcu Mirka Marića s 20 metara koji je prevario vratara Splićana Ljubića.

Hajduk opet vodi od 72. minute golom Brazilca Jaira nakon dodavanja petom Jardija, no Brazilac je prilikom slavlja srušio korner-zastavicu, pa mu je sudac Pajač dao drugi žuti karton i Splićani su ostali s desetoricom. U 83. minuti veliku priliku za Osijek promašio je Ndockyt

Vodi Dinamo s 31 bodom, Hajduk je drugi s 30, a Osijek četvrti s 23 boda.

Dvoboj se igrao na stadionu Poljud, a sudio je Pajač.

Strijelci: 1-0 Caktaš (22), 2-0 Eduok (41), 2-1 Žaper (43) , 2-2 Marić (52), 3-2 Jairo (72)