Legenda HNL-a rekla zbogom nogometu

Hrvatska 10. stu 201916:39 > 16:52
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Legenda Osijeka, ali i HNL-a, Aljoša Vojnović nakon 16 godina karijere odlučio je objesiti kopačke o klin

Jedan od najvećih legendi HNL-a, Aljoša Vojnović, objavio je na svom Facebook profilu kako se nakon 16 godina karijere oprašta od igranja nogometa.

‘Hvala svima na velikoj podršci u proteklih 16-17 sezona i 400-tinjak utakmica… Bilo je tu svega… klubova, golova, kartona, prijatelja, smradova, uspjeha, neuspjeha, veselja, tuge, uzora, idola, rivala, vrijeđanja, pljeska, skandiranja, slavlja, razočaranja, padanja, ustajanja – neodustajanja. Teško je poimence nabrojati sve koji su imali utjecaj na moje nogometno odrastanje/sazrijevanje… Od nekih sam učio kako raditi, od nekih drugih pak kako ne treba. Znam samo da bez tate, mame, brata i par prijatelja ne bih prevalio prvu polovicu puta…. a bez Marine i klinaca onu drugu.. jer svi su oni podmetali leđa i žrtvovali sebe da bih ja mogao raditi ono što volim, ono u čemu sam dobar, ono što je pretvorilo mene… u mene.

‘Nogomet mi je puno dao, a ponešto i uzeo. Na kraju, odlazim sretan i ispunjen, jer uspomene koje nosim u glavi i srcu, ne mogu i neće nikada izblijediti. Aljo’, stoji u objavi 34-godišnjeg Osječanina.

Vojnović je u karijeri igrao za 11 klubova, a posljednja destinacija mu je bio mađarski Kapošvar.