Hajduk u četiri dana upisao dva poraza od Gorice

Hrvatska 2. stu 201919:27 > 19:31
EuroFootball/Getty Images

Gorica se još jednom pokazala "crna mačka" za Splićane jer su ih svladali i u prvenstvu i to s istovjetnih 2-1 kao i u kup-utakmici prije samo tri dana

U utakmici 14. kola Prve HNL u Velikoj Gorici su nogometaši Gorice pobijedili Hajduka s 2-1 (1-1).

Gorica se još jednom pokazala “crna mačka” za Splićane jer su ih svladali i u prvenstvu i to s istovjetnih 2-1 kao i u kup-utakmici prije samo tri dana. Hajduk protiv Gorice ima samo jednu pobjedu u sedam međusobnih dvoboja.

Splićani su već u 2. minuti imali ogromnu priliku, ali je udarac Caktaša sa šest-sedam metara u korner skrenuo branič Suk . U 12. minuti Gorica je povela, a zabio je Kristijan Lovrić iz slobodnog udarca iskosa s više od 30 metara. Hajduk je poravnao u 28. minuti kada je Brazilac Jairo nakon duplog pasa s Bradarićem zatresao mrežu.

U 60. minuti Posavec brani udarac gavom Suka, a deset minuta kasnije Caktaš promašuje još jednu veliku priliku. Zagorac je efektnom paradom obranio opasan udarac Lovrića u 80. minuti, no u 86. minuti ubačaj Lovrića iz slobodnog udarca Nizozemac Joey Suk, doduše iz vrlo sumnjive pozicije, u padu je glavom sproveo u mrežu. Suk je u sudačkoj nadoknadi dobio crveni karton.

Vodi Dinamo s 31 bodom, Hajduk je drugi s 27 bodova, a Gorica se probila na četvrtu poziciju s 21 bodom.