Dolazi čovjek koji ih je vodio do najvećeg uspjeha

Hrvatska 9. lis 201911:28 > 11:32
Koichi Kamoshida/Getty Images

Borimir Perković više nije trener Nogometnog kluba Varaždin, a novi trener najvjerojatnije će biti Luka Bonačić, potvrdio je u srijedu u izjavi za Hinu predsjednik varaždinskog prvoligaša Stjepan Cvek.

Koichi Kamoshida/Getty Images

Nakon 11 odigranih kola u Prvoj HNL Varaždin je s trenerom Borimirom Perkovićem osvojio sedam bodova i zauzima posljednje mjesto na ljestvici, a jednaki bodovni učinak ima i pretposljednjih Inter iz Zaprešića. Varaždin ima i najneefikasniji napad s postignutih tek 10 pogodaka. Uz Slaven Belupo (26) i Inter (21) ima i najlošiju obranu s 21 primljenim pogotkom.

– Momčadi je potrebna šok terapija. Smjena nije toliko zbog nezadovoljstva radom trenera, nego više zbog izazivanja pozitivnog šoka. Dolazi razdoblje gdje trebamo bodove u teškoj borbi za ostanak u Prvoj ligi – izjavio je Cvek.

Prema informacijama iz NK Varaždina suradnja s Perkovićem raskinuta je sporazumno, a iz varaždinskog prvoligaša zahvalili su mu na dosadašnjem angažmanu, iznimnoj profesionalnosti i stručnosti.

U tijeku su razgovori s potencijalnim novim trenerom, a to bi, prema Cvekovim riječima, trebao biti Luka Bonačić. Za 14 sati sazvana je konferencija za novinare na kojoj bi trebalo biti predstavljen novi trener.

Luka Bonačić već je radio u Varaždinu te s tadašnjim prvoligašem Varteksom ostvario najveći prvenstveni uspjeh kluba, borbu za naslov prvaka do posljednjeg kola sezone 1995/96.

Smjenom u Varaždinu, broj trenerskih promjena u Prvoj HNL se i prije trećine odigrane sezone popeo na pet, odnosno već je polovica klubova mijenjalo prvog čovjeka struke. U ponedjeljak je Slaven Belupo sporazumno raskinuo suradnju s Ivicom Sertićem te za novog trenera imenovao 40-godišnjeg Tomislava Stipića.

Stipiću će ovo biti prvi trenerski posao u Hrvatskoj, dosada je najviše radio u njemačkim niželigašima, pa je tako vodio mladu i drugu momčad Ingolstadta, pa Erzgebirge Aue, Stuttgarter Kickers i mladu momčad Eintrachta iz Frankfurta. Ima i kraktotrajna iskustva iz Kine, gdje je tijekom 2017. godine vodio Nantong, te Švicarske gdje je proljetos 34 dana slovio kao prvi trener Grasshoppersa, ali nije uspio taj slavni klub spasiti ispadanja u drugu ligu.

Slaven Belupo se trenutačno nalazi na osmom mjestu ljestvice sa 10 bodova, koliko ima i sedma Istra 1961, dok je Varaždin posljednji, 10. sa sedam bodova, koliko ima i deveti Inter iz Zaprešića.

Još ranije su trenere mijenjali Hajduk, koji je umjesto Siniše Oreščanina doveo Damira Burića, Rijeka koja je umjesto Igora Bišćana dovela Simona Rožmana te Osijek kojega nakon otpuštanja Dine Skendera vodi Ivica Kulešević.