Armada se vratila, Lokosima bod na Rujevici

Hrvatska 6. lis 201920:51 > 20:52

Armada je prekinula bojkot i vratila se na Rujevicu, no to nije previše pomoglo Rijeci koja je u posljednjoj utakmici 11. kola HNL-a odigrala 1:1 s Lokomotivom.

Rijeka i Lokomotiva su na Rujevici odigrali 1:1, čime je Lokomotiva osvojila prvi bod na Kvarneru nakon više od šest godina.

Bila je to prva utakmica novog trenera Rijeke Simona Rožmana na Rujevici, a nakon 370 dana ‘šutnje’ Armada je prekinula svoj bojkot.

Posljednji bod Lokosi su u Rijeci osvojili prije više od šest godina odigravši u rujnu 2013. 1:1. Nakon toga upisali su čak 11 poraza.

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela, a pogodak je postigao Franko Andrijašević. Acosty je lijepo pucao, Grbić je uspio odbiti loptu, ali je Andrijašević odbijanac pospremio u mrežu. Lokomotiva je izjednačila u 49. minuti lijepim golom Myrta Uzunija sa 18 metara.

Rijeka je u 68. minuti bila korak do novog vodstva, Kržić je sjajno pucao s ruba kaznenog prostora, ali je vratnica spasila Lokomotivu. Do pobjede su mogli i gosti, Budimir je u 89. minuti sam išao prema Prskalu, ali je njegov udarac vratar domaćeg sastava obranio.

Na ljestvici vodi Hajduk sa 23 boda, Dinamo je drugi s bodom manje, ali i utakmicom manje, dok Osijek i Rijeka imaju po 19 bodova. Slijede Gorica i Lokomotiva sa po 15 bodova. Na začelju su Inter i Varaždin sa po sedam bodova.

U Prvoj NHL sada slijedi pauza, a nastavak prvenstva je 18. listopada kada je na rasporedu utakmica Gorica – Dinamo. Dan kasnije Rijeka će gostovati u Koprivnici kod Slaven Belupa, dok Hajduk 20. listopada gostuje kod Lokomotive.