Golčina Caktaša dovoljna Hajduku tek za bod!

Hrvatska 29. ruj 201920:48 > 20:49

Hajduk je u posljednjoj utakmici desetog kola HNL-a odigrao 1:1 na Aldo Drosini u Puli protiv Istre, te tako pokvario stopostotni učinak gostujućih momčadi u ovom kolu.

U ne previše atraktivnom dvoboju na pulskom stadionu Aldo Drosina, Hajduk se zadržao na vrhu ljestvice, ali je propustio priliku za sedmu ovosezonsku pobjedu. Splićani su poveli u 34. minuti, kad je Mijo Caktaš s ruba kaznenog prostora preciznim i snažnim udarcem pogodio donji lijevi kut Istrinih vrata.

Domaća momčad je strpljivo čekala svoju priliku za izjednačenje i dočekala je u 79. minuti, kad je Mario Ćuže prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu, a na loptu je natrčao crnogorski reprezentativac Stefan Lončar i s ruba kaznenog prostora poslao loptu u lijevi gornji kut.

Samo dvije minute poslije Puljani su mogli i povesti, ali je vratar Posavec odlično reagirao, obranio udarac Ćužea s četiri metra i tako vjerojatno donio bod Hajduku.

Vodeći Hajduk ima 20 bodova iz 10 nastupa, dok drugoplasirani Dinamo ima 19 bodova i utakmicu manje. Trećeplasirana Rijeka također ima utakmicu manje i 18 bodova. Četvrti je Osijek sa 16 bodova, Gorica je sa 15 bodova na petom mjestu, a šesta je Lokomotiva sa 14. Sedmi Slaven Belupo ima 10, a osma je Istra 1961 sa devet bodova. Deveti je Varaždin sa sedam, a na začelju Inter sa šest bodova.