SLUŽBENO: Bišćan nakon pobjede podnio ostavku

Hrvatska 22. ruj 201921:35 > 21:36
sportklub

Igor Bišćan više nije trener Rijeke. Bišćan se nakon utakmice protiv Istre 1961 zahvalio na suradnji i podnio ostavku na mjesto trenera riječkog prvoligaša.

sportklub

– Hvala svima koji su vjerovali u nas. Hvala predsjedniku Damiru Miškoviću na povjerenju. Hvala suradnicima i igračima, želim klubu svu sreću i da dovedu nekog kome je stalo do kluba koliko je i meni bilo stalo – rekao je Igor Bišćan na oproštaju.

– Ovo je bila moja zadnja utakmica na klupi Rijeke. Jednostavno, u jednom trenutku čovjek se zasiti određenih stvari i shvati da je bolje sreću potražiti negdje drugdje. Znate sami u kakvoj sam situaciji preuzeo momčad, znate i sami što je pratilo moj rad u Rijeci. Nisu to bili najnormalniji uvjeti za rad, a mi smo se svejedno trudili, dali sve od sebe i ponašali smo se korektno te uspjevali uz najveću podršku i pomoć naših igrača napraviti ozbiljne stvari – kazao je Bišćan pa dodao:

– Nažalost, ništa nije bilo dovoljno. Jednostavno u toj situaciji kada klub ne može normalno funkcionirati, onda niti momčad ne može funkcionirati normalno. Stalno se potencirala neka negativa u situaciji kada je rezultat bio imperativ i kada smo morali biti jedno da bi ispunjavali ambicije koje su uvijek visoke. Nije bilo lako, stoga sam odlučio da to moram presjeći.

Bišćan je klupu Rijeke preuzeo u listopadu 2018. godine nakon što je klupu riječkog prvoligaša napustio Matjaž Kek koji je ostvario povijesne uspjehe s Rijekom.

Bišćan je također ostavio dubok trag u kratko vrijeme, osvojivši drugo mjesto u prvenstvu Hrvatske i na kraju u finalu Kupa Hrvatske svladao favorizirani Dinamo i donio novi trofej u Rijeku.

Igor Bišćan na klupi Rijeke je u 43 utakmice upisao 26 pobjeda, osam remija i devet poraza.

Kao njegov nasljednik spominje se slovenski stručnjak Simon Rožman, koji je vodio Domžale i Celje.