Dok čekamo VAR, suci sude protiv Hajduka!

Hrvatska 17. ruj 201913:50 > 14:13
Lars Baron, Getty Images

Hajduk je oštećen u Jadranskom derbiju protiv Rijeke, a mi se pitamo bi li sudac isto reagirao da je to bio start nad dinamovim nogometašem.

Želimo vjerovati da slijede bolji dani za hrvatski nogomet nakon uvođenja VAR-a u drugom dijelu sezone, ali dok se to ne dogodi treba reći da je suđenje jako loše ove sezone.

Želimo vjerovati i u poštenje hrvatskih sudaca, ali ostaje nam pitanje da li uistinu svima sude jednako?

Hajduk je oštećen u derbijima protiv Dinama i Rijeke, u oba susreta za “Bile” nije dosuđen jedanaesterac, a bilo je tu još nekoliko situacija koje su bile dvojbene.

Odlični rezultati Hajduka ove sezone smirili su malo buru na jugu nakon sudačkih previda, pa iako sada s razlogom mogu protestirati, čelnici i trener Hajduka odlučili su (pametno) baviti se terenom, ionako se s vjetrenjačama ne isplati boriti.

Međutim, što će biti ako Hajduk nastavi biti konkurentan realno puno kvalitetnijem Dinamu, a nastavi se ovakvo suđenje? Dojam je kako bi moglo doći do dodatnog zahlađenja odnosa između HNS-a i splitskog kluba, a i ovako su odnosi daleko ispod nule.

Također se pitamo, što bi bilo da je umjesto igrača Hajduka koji je pao u kaznenom prostoru, bio igrač Dinama, da li bi sudac isto reagirao? Upravo postavljamo ovo pitanje jer smo pročitali brojne reakcije neutralnih navijača, gdje smatraju kako u derbijima Dinamo gotovo nikada nije oštećen, a zaključuju kako bi “Modrima” ovakav start u kaznenom prostoru bio sviran devet od deset puta.

Povezano

I naravno, nije samo Hajduk u pitanju, klubovi s dna ljestvice također se imaju razloga buniti, ali njihov “glas” se nažalost najmanje čuje.

Na kraju, postavlja se pitanje, kako će se sve ovo odraziti na reprezentaciju koja uskoro ima jedan od najvažnijih kvalifikacijskih ogleda na Poljudu? Mi se nadamo kako će u slučaju “Vatrenih” ipak prevladati razum i da će sve proći u najboljem redu.

Reprezentacija ne treba biti poligon za rješavanje problema s Hrvatskim nogometnim savezom.

Ali gospodo iz HNS-a ovi “odozdo”, kako ih volite zvati, se ovaj puta ljute s razlogom, ako ne vjerujete, samo pogledajte snimke derbija.