Dinamo muku mučio s Istrom pa jedva slavio

Hrvatska 13. ruj 201919:53 > 19:55

Nogometaši Dinama odradili su uspješnu pripremu za otvaranje Lige prvaka idućeg tjedna u Maksimiru, u susretu osmog kola HNL-a, momčad Nenada Bjelice svladala je Istru s 1:0.

Kako se moglo očekivati, Bjelica je postavio kombiniranu momčad, odmarali su se neki od važnijih igrača poput Brune Petkovića i Dominika Livakovića.

Istrani su odigrali vrlo čvrstu utakmicu, no Dinamo je silno napadao, održavao dominantan posjed lopte iako nije uspio postići pogodak nakon prvih 45 minuta. Najbolju priliku za goste nije iskoristio igrač Dinama na posudbi u Puli, Mario Ćuže. Konačno, hrvatski prvak dolazi do pogotka osam minuta od početka drugog dijela kada je zabio Mario Gavranović.

Puljani nisu pobijedili Dinamo već pet godina, a nakon novog poraza čekat će još neko vrijeme prije nego dobiju novu priliku. Dinamo je vodeći na ljestvici sa 16 bodova, jednim više od Hajduka koji će svoj susret tekućeg kola igrati u nedjelju, riječ je o derbiju na Rujevici protiv Rijeke.