Tko je napravio najbolji posao ovog ljeta u HNL-u?

Hrvatska 3. ruj 20199:07 > 9:08
Daniel Kopatsch/Bongarts/Getty Images

Prijelazni rok gotov je za klubove u HNL-u, a zanimljivo je pogledati kako su posao odradila četiri najbolja hrvatska kluba.

Dinamo, Rijeka, Osijek i Hajduk u ovom su prijelaznom roku potrošili 10,85, a zaradili 19,05 milijuna eura.

Najviše su potrošili u Maksimiru gdje je za Luku Ivanušeca izdvojeno tri milijuna eura, a za Sandra Kulenovića milijun manje. Besplatno su stigli Ivo Pinto i Francois Moubandje. Veliki plus za Plave je što je na Maksimiru ostao Dani Olmo.

Klub je lijepo i zaradio, 10,5 milijuna eura, od čega je najviše donio Ivan Šunjić koji je u Birmingham otišao za 8 milijuna eura. Blagajnu je napunio i Amir Rrahmani, za kojeg je Verona platila 2,1 milijuna eura, te Ante Majstorović koji je preselio u Osijek za 400.000 eura. Iz Maksimira su na posudbe otišli Sadegh Moharrami, Borna Petrović, Bojan Knežević i Luka Menalo.

Nakon Dinama najviše je trošio Hajduk, čak 2,95 milijuna eura i to na šest igrača (Marin Jakoliš, David Čolina, Stefan Simić, Ivan Dolček, Samuel Edouk, Josip Posavec), besplatno je stigao Ivan Bulos, a na posudbu je doveden Filip Bradarić.

Bijeli su napravili i drugi najveći izlazni transfer ovog ljeta u HNL-u, Filip Bradarić otišao je u Lille za 6,5 milijuna eura. Klub su još napustili Franko Kovačević, Borja Lopez, Andre Fomitschow, Fran Tudor, Mirko Ivanovski, Adam Gyurcso i Božo Mikulić.

Rijeka je posljednjeg dana prijelaznog roka na posudbu dovela Franka Andrijaševića, a na najviše su potrošili na otkup Čolakovog ugovora od Hoffenheima za 850.000 eura. Za dovođenje Danija Iglesiasa potrošeno je 350.000 eura. Pojačanje je i Lorenco Šimić koji je stigao na posudbu.

Momčad s Rujevice napravila je tek jedan veliki izlazni transfer, onaj Simona Sluge u Luton za 1,7 milijuna eura.

Prometno je bilo i u Osijeku koji je 1,3 milijuna eura izdvojio za Antonija Mancea, a 400.000 eura za Majstorovića. Besplatno su stigli Jerry Mbakogu i Vedran Jugović, dok su na posudbu dovedeni Merveil Ndockyt i Igor Silva.

Ako je vjerovati Transfermarktu Osijek nije ništa zaradio ovog ljeta, a između ostalih napustili su ih Gabrijel Boban i Muzafer Ejupi.

Za kraj vas pitamo, tko je od ova četiri kluba napravio najbolji posao ovog ljeta.