PSG žestoko kaznio Neymara, svoju najveću zvijezdu!

Francuska 12. srp 201919:54 > 19:55
Francois Nel/Getty Images

Igrač PSG-a Neymar Junior dugo će pamtiti prvu polovicu srpnja mjeseca. Naime, danas je saznao kako će se morati oprostiti od ovomjesečnog bonusa zbog toga što je propustio trening.

Problem je što se prije toga nije dogovorio s nadležnim tijelima u klubu.

PSG je odlučio kaznit Brazilca tako što mu neće isplatiti 375.000 eura koje je u srpnju trebao dobiti na račun bonusa zbog uzornog ponašanja, izvijestio je portal Transfermarkt pozivajući se na izvore s platforme Football Leaks.

Takozvani „Benimm-Bonus“ dio je ugovora svih igrača pariškog kluba, čak i juniora. U Francuskoj je običaj da igrači budu dodatno plaćeni zbog uzornog ponašanja. Praksa je takva najviše zbog činjenice što zakon zabranjuje kaznene odbitke od osnovne zarade.

Bonus koji nekom od igrača bude uskraćen, kao što je to sada slučaj s Neymarom, obično bude prosleđen nekoj dobrotvornoj organizaciji.

Brazilski 27-godišnjak trebao se, poput svojih kolega, pojaviti u ponedeljak na treningu u Parizu. Bez obzira na to, on je ostao u domovini, a u izvještaju PSG navodi se da je to učinio bez prethodne konzultacije s ikime iz klupske uprave.