PSG: Neymar je na prodaju!

Francuska 9. srp 20198:23 > 8:33
Getty Images/Srđan Stevanović

Nogometaši Paris Saint-Germaina u ponedjeljak su se okupili pred početak priprema za novu sezonu, ali među njima nije bilo Neymara (27) koji o tome uopće nije obavijestio klub.

“Neymar se trebao vratiti na obveze uoči početka sezone s momčadi. PSG obavještava kako Neymar nije došao na dogovoreno vrijeme i mjesto. Napravio je to bez dozvole. Klub žali za situacijom i poduzet će primjerene poteze“, priopćili su iz francuskog prvaka.

Nedugo poslije u razgovoru za brazilski Fox njegov otac Neymar stariji otkrio je i zašto mu sin kasni na pripreme PSG-a.

“Razlog je poznat, dogovorili smo obveze prije godinu dana sa Zakladom Neymar i nismo ih mogli promijeniti. Bit će u Parizu 15. srpnja, vrlo jednostavno. PSG je toga svjestan i sudjeluje u aktivnostima zaklade.”

Međutim, da nije sve tako jednostavno i bajno pokazuje izjava sportskog direktora PSG-a Leonarda koji je za Le Parisien izjavio da je Neymar na prodaju!

“Jasno je svima da Neymar želi otići, ali u nogometu danas kažete jednu stvar i sutra drugu.”

Ponovio je kako nije znao ni za kakve Neymarove posebne obveze zbog kojih se nije pojavio na početku priprema.

“Morao je doći, a nije. Znao je da mora doći. Proučit ćemo koje ćemo mjere poduzeti, kao što bismo za sve zaposlenike. Da, obvezao se zakladi i sponzoru, ali nije te datume dogovorio s klubom. Kad će se vratiti? Ne znam. Samo znam da se nije pojavio na predviđeni datum, 8. srpnja”,zaključio je Leonardo.