Halilhodžić napušta Nantes, razlog Hrvat

Francuska 21. svi 201919:22 > 19:31
Masashi Hara/Getty Images

Mediji u Francuskoj javljaju kako je bosanskohercegovački trener Vahid Halilhodžić na izlaznim vratima Nantesa.

Popularni Vaha je francuski klub preuzeo prošle godine u listopadu, a klub se tada nalazio u kaotičnom stanju.

Ipak, nakon što ih je preuzeo Halilhodžić uslijedili su bolji rezultati, a trenutno se Nantes nalazi na sigurnom 11. mjestu u prvenstvu.

Iako su mnogi očekivali da će nakon odličnih rezultata Vaha produžiti ugovor s Nantesom, od toga neće biti ništa.

Povezano

Razlog je navodno neslaganje s upravom oko pojačanja, a bosanskohercegovački trener je posebno poludio kada mu je u zimskom prijelaznom roku doveden samo Antonio Mance iz Rijeke, za kojeg Vaha nikada nije čuo.

Od tog trenutka odnos trenera i kluba je na putu prema dolje, a čini se kako će doći do sporazumnog raskida ugovora.

Već se spominju i mogući nasljednici Halilhodžića, a jedan od njih je i Claude Puel.