Lyon izdominirao Marseille, Ćaleta-Car zaradio crveni

Francuska 12. svi 201923:27 > 23:30
Alex Grimm/Getty Images

U derbiju 36. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na gostovanju pobijedio Marseille sa 3-0, a od 67. minute domaćin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Duje Ćaleta-Car.

Gnaly Maxwell Cornet je doveo Lyon u vodstvo u 24. minuti, a ključni trenutak utakmice dogodio se u 67. minuti kada je mladi hrvatski reprezentativac zaradio drugi crveni karton ove sezone. Zanimljivo, i prvog je dobio protiv Lyona u njihovom prvom susretu ove sezone.

U dvoboju igranom 23. rujna prošle godine, kojeg je Lyon dobio sa 4-2, Ćaleta-Car je isključen u 83. minuti nakon što je kao posljednji igrač obrane faulirao Traorea. I ovoga puta je ‘pocrvenio’ zbog iste pogreške. Kao zadnji igrač obrane oborio je Martina Terriera.

S igračem više Lyon je u 84. minuti zabio za 2-0 i riješio pitanje pobjednika, a pogodak je postigao Moussa Dembele. Točku na i stavio je Cornet u 86. minuti svojim drugim golom na utakmici.

U ranije odigranom susretu nogometaši Lillea stigli su nadomak osiguranja druge pozicije zahvaljujući minimalnoj 1-0 domaćoj pobjedi protiv Bordeauxa. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Remy u 27. minuti.

Drugi Lille sada ima 72 boda, šest više od trećeg Lyona koji drži posljednju poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. “Lavove” može tješiti što imaju četiri boda više od St Etiennea dva kola prije kraja prvenstva.

Hrvatski veznjak Toma Bašić igrao je za Bordeaux, koji je 14. sa 38 bodova, do 71. minute.

Ranije u nedjelju su Rennes i Guingamp odigrali 1-1, pa su gosti izgubili sve izglede za ostanak u ligi. U sudačkoj nadoknadi Thuram je promašio kazneni udarac koji bi Guingampu zadržao izglede za očuvanje prvoligaškoj statusa.

Posljednji Guingamp ima 26 bodova, nedostižnih sedam manje od 17. Monaca i 18. Caena.

Na ljestvici vodi PSG sa 88 bodova, Lile ima 72 boda, Lyon 66, a St Etienne 62. Slijede Montpellier (58), Marseille (55), Nica (53)..