Henry "opelješio" Monaco za tri mjeseca treniranja

Francuska 1. tra 201918:53 > 19:01
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Legendarni francuski nogometaš bio je na klupi Monaca samo tri mjeseca, ali je zaradio čak 25 i pol milijuna eura.

Alexander Hassenstein, Getty Images

Thierry Henry je početkom listopada prošle godine doveden na klupu Monaca i predstavljen kao čovjek koji će spasiti Monaco od ispadanja. Međutim, legendarni francuski napadač nije se snašao u svom prvom samostalnom poslu kao trener. U 20 utakmica ostvario je svega četiri pobjede, pet remija i 11 poraza, uz 15 postignutih i 36 primljenih golova.

Otkaz je dobio nakon malo više od tri mjeseca na klupi kluba iz Kneževine. Leonardo Jardim je nakon par mjeseci pauze ponovno sjeo na klupu Monaca i maknuo ih iz opasne zone.

Velika pogreška Monaca koju su platili čak 25,5 milijuna eura. Tako je bivši igrač ovog kluba “opelješio” Monaco i zaradio nevjerojatan novac za tri mjeseca jako lošeg vođenja kluba.