Istraga prekinuta: PSG poštuje financijski fair-play

Francuska 19. ožu 201917:59 > 17:59
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Arbitražni sud za sport je zaključio istragu o poštovanju pravila o financijskom fair-playu PSG-a, poslije žalbe kluba.

Istraga je prvobitno otvorena u rujnu 2017. godine, kada je francuski velikan doveo Neymara iz Barcelone za rekordnih 200 milijuna funti. Samo nekoliko tjedana kasnije klub je dogovorio i dolazak Killiana Mbappea iz Monaca na posudbu, uz obavezu da njegov ugovor otkupi za 166 milijuna..

U lipnju je priopćeno da PSG nije prekršio pravila financijskog fair-playa, ali je nekoliko mjeseci kasnije pravna komora UEFA-e priopćila da ponovo pokreće istragu.

Ipak, klub se žalio Sudu za sportsku arbitražu, koji je pregledao sve dokaze, te utvrdio da prvobitna odluka treba pstati važeća i da istraga može biti zatvorena.