16.03.2019 | 08.53

Suba ponovno odličan, Monaco došao do velike pobjede

AS Monaco

Bivši vratar hrvatske nogometne reprezentacije Danijel Subašić branio je svih 90 minuta za Monaco koji je u 29. kolu francuskog prvenstva kao gost svladao drugoplasirani Lille sa 1-0 (0-0).

Monako

Michael Steele, Getty Images Sport

Monako

Bila je to vrlo tvrda i ne baš kvalitetna utakmica u kojoj se nije vidjela razlika na terenu između druge i sedamnaesto plasirane momčadi lige. Kada se činilo da će završiti bez golova ukazao se Carlos Vinicius i lijepim pogotkom donio vrlo vrijednu pobjedu svojoj momčadi.

S ova tri boda Monaco je stigao na 16. mjesto na ljestvici sa 30 bodova, devet više uz dvije utakmice više od 18. Dijona koji se nalazi na poziciji koja vodi u dodatne kvalifikacije za ostanak u ligi, dok je Lille ostao na 57 bodova, 14 manje uz tri utakmice više od vodećeg Paris SG-a, a sedam više uz utakmicu više od trećeg Lyona.

U drugom susretu igranom u petak Nice i Toulouse su podijelili bodove igrajući 1-1 (1-0). Domaće je u vodstvo doveo Cyprien (20), a bod gostima osigurao je Mubele (89).(h)