PSG do rekorda, nestvarne brojke Mbappea

Francuska 2. ožu 201920:03 > 20:05
Getty Images/Francesco Pecoraro

PSG je stigao do 23. pobjede u francuskom prvenstvu, a junak je bio Kylian Mbappe.

PSG je u 26. kolu francuskog prvenstva preokretom slavio kod Caena 2:1.

Domaćin je poveo preko Ninge u 56. minuti, da bi preokret Parižanima donio Kylian Mbappe, koji je u 59. zabio iz penala, a u 87. jedan odbijanac pospremio za 2:1.

Bio mu je to 50. gol u 76. utakmica za PSG, a kada tome pridodamo 28 asistencija dolazimo do podatka da je svakih 77 minuta sudjeluje kod gola.

PSG je tako stigao do 71. boda, što je najbolji učinak neke momčadi u povijesti francuskog prvenstva ikad u ovoj fazi.

Monaco je nastavio seriju dobrih rezultata odigravši 2:2 na gostovanju kod Angersa. Momčad iz Kneževine je u zadnjih pet kola upisala tri pobjede i dva remija i polako se udaljava iz opasne zone.

Domaćin je poveo 2-0 golovima Flaviena Taita (23, 45). Radamel Falcao je u 48. minuti smanjio, a isti je igrač iz kaznenog udarca izjednačio u 82. minuti.

MateoPavlović je odigrao cijeli susret za domaći sastav baš kao i Danijel Subašić za goste.