Tunižanin zabio tri gola i još toliko namijestio!?

Francuska 23. sij 201923:00
Shaun Botterill/Getty Images

PSG je s pola gasa odradio posao protiv Strasbourga u kupu, a tu utakmicu mogli ste gledati u programu Sportkluba. Više ste uživali u ranijem festivalu golova između St.Etiennea i Dijona...

U utakmici šesnaestine finala francuskog kupa, nogometaši Dijona iznenadili su u gostima favorizirani Saint-Etienne. Iznenadili su i sve ostale, jer rezultat 6:3 očekivali su samo oni koji se nedavno došli iz amsterdamskih coffee shopova…

Apsolutni junak utakmice bio je Tunižanin Naim Sliti, koji je osim tri gola upisao i tri asistencije. Prvi pogodak postigao je u 11. minuti na asistenciju Keite.

Samo tri minute kasnije bivši igrač Dijon, a sada napadač Zelenih Dioni donio je izjednačenje. Sliti je ponovo doveo goste u vodstvo u 28. minuti.

Na startu drugog poluvremena trener domaćih izvršio je dvostruku zamjenu, ali su gosti uspjeli postići tri gola u prvih sedam minuta.

Keita je bio strijelac u 47., a u 50. je Sliti iz penala kompletirao hat-trick, da bi dvije minute kasnije kapetan Tavares postigao peti pogodak za Dijon.

Nadu domaćem timu vratio je Berić u 60. minuti, a četiri minute kasnije Monnet-Paquet “zapalio” je tribine na snježnom stadionu Saint-Etiennea jer opet je bilo ‘samo’ dva razlike.

Ipak, do kraja utakmice samo su gosti uspjeli postići jedan gol. Strijelac je bio Marie u drugoj minuti nadoknade.

Bila je to tek druga pobjeda u povijesti Dijona nad Etienneom, a zanimljivo je da su jedinu do danas ostvarili baš u kupu 2004. godine.

Tako se nastavilo divljanje golovima u ovom natjecanju  kojeg možete pratiti na Sportklubu. Naime, jučer su Toulouse i Reims odigrali još jednu raskalašenu utakmicu koja je u prvih 90 minuta imala rezultat 3:3, a nakon 120 je stajalo 4:4 da bi Toulouse – poslije tri ispuštena vodstva – na kraju ipak slavio nakon izvođenja jedanaesteraca!