UEFA prijeti: PSG mora prodati Neymara ili Mbappea!

Francuska 23. pro 201812:41 > 12:45
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Možda to rezultati ne govore, ali PSG bi se mogao suočiti s velikim problemima ove sezone.

Parižani su već dugo lideri u francuskoj Ligue 1 i mogu praktično započeti proslavu titule, ali će se roster po završetku sezone morati podvrgnuti velikim promjenama, ako klub želi izbjeći drastičnu kaznu od strane UEFA-e, zbog kršenja financijskog „fair-playja”.

Kako otkriva „L’Equipe”, europska kuća nogometa je naredila PSG-u da do sljedećeg ljeta uprihoduje 170 milijuna eura, kako bi izbjegli kaznu, a to se očigledno može dogoditi samo na jedan način, prodajom Neymara ili Mbappea! Pariški mediji podsjećaju da su čelnici kluba s Parka prinčeva bili u sličnoj situaciji ovog ljeta, kad su u posljednjem času prodali nekolicinu igrača i izbjegli kaznu.

Neymar i Mbappe, prve zvijezde francuskog prvaka i ove sezone igraju u odličnoj formi. Ipak, realnost je da se na ljeto razdvoje i da bar jedan napusti Pariz. Za obojicu postoji ogroman interes europskih giganata, koji su spremni platiti pozamašnu svotu novca, kako bi ih doveli u svoje redove.