Lyon lako protiv Monaca

Francuska 16. pro 201822:50 > 22:54
Jamie McDonald/Getty Images

U derbiju 18. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je pobijedio Monaco sa 3-0 produbivši krizu momčadi iz Kneževine.

Pobjeda ‘lavova’ mogla je biti i uvjerljivija, no Monaco je od prave katastrofe spasio vratar Diego Benaglio.

Domaćin je poveo već u 6. minuti golom Houssema Aouara, a na 2-0 je povisio Nabil Fekir u 34. minuti. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika bile su riješene u 46. minuti kada je Monaco ostao s igračem manje nakon što je isključen Aleksander Golovin. Lyon je pobjedu potvrdio trećim golom u 59. minuti, a postigao ga je Mendy. Danijel Subašić nije branio za goste.

Lille je na gostovanju pobijedio Nimes sa 3-2 osvojivši važna tri boda u borbi za drugo mjesto. Gosti su poveli 3-0 golovima Rafaela Leaoa (4), Jonathana Bambe (41) i Nicolasa Pepe (66), da bi Nimes do kraja utakmice ublažio poraz s dva gola, a strijelci su bili Alioui (68) i Depresa (90+2).

Nica i Saint-Etienne su odigrali bez pobjednika 1-1. Gosti su poveli u 53. minuti preko Dionyja, a izjednačio je iz kaznenog udarca Cyprien u 81. minuti. Oba sastava završila su utakmicu s igračem manje. Domaćin je od 58. minute igrao bez isključenog Herellea, četiri minute kasnije ‘pocrvenio’ je i gostujući veznjak Salibur.

Ovoga kola pet utakmica je odgođeno zbog vala protesta u Francuskoj.

Na ljestvici vodi PSG sa 44 boda, Lille ima 34, a Lyon 31 bod. Monaco se nalazi na 19. mjestu sa svega 13 bodova.