Novi kiks PSG-a, Vaha sredio Marseille!

Francuska 5. pro 201823:22 > 23:23
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Nakon što je otvorio sezonu sa 14 uzastopnih pobjeda, PSG je u samo četiri dana ponovo remizirao. Nakon 2-2 kod Bordeauxa, PSG je na gostovanju kod Strasbourga odigrao 1-1.

Domaćin je poveo u 40. minuti golom Kennyja Lale iz jedanaesterca, a izjednačio je Edison Cavani također iz kaznenog udarca u 71. minuti.

Lyon je neočekivano kod kuće izgubio od Rennesa sa 0-2 u susretu u kojem su ‘lavovi’ imali niz sjajnih prilika, ali nisu uspjeli svladati Dialla. Gosti su poveli u 41. minuti lijepim golom Hatema Ben Arfa s ruba kaznenog prostora na asistenciju Ismaila Sarra. Samo dvije minute kasnije Sarr je uposlio i Jordana Siebatcheua koji je zabio za 2-0.

Poraz je upisao Marseille koji je na gostovanju kod Nantesa poražen sa 2-3. Gosti su vodili 1-0 i 2-1, ali se momčad Vahida Halilhodžića uporno vraćala i na koncu osvojila tri boda. Golove za Nantes zabili su Sala (30), Toure (45+1) i Boschilia (63), dok su strijelci za OM bili Sanson (28) i Thauvin (36-11m).

Bordeaux je u sjajnom susretu pobijedio St Etienne sa 3-2, a pobjednički pogodak domaćin je zabio u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio Pablo. Gosti su poveli u 16. minuti golom Dionyja, izjednačio je Briand šest minuta kasnije, a Bordeaux je doveo u vodstvo Kamano iz kaznenog udarca u 57. minuti. Niti radost domaćina nije dugo trajala. U 67. minuti sve je vratio na početak Khazri. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, ukazao se Brazilac Pablo.