Monaco na aparatima – PSG pregazio Henryjevu momčad

Francuska 11. stu 201822:44 > 22:46
Photo by Romain Perrocheau/Getty Images)

Ne tako davno bili su najveći rivali u borbi za naslov prvaka Francuske, a ove sezone Monaco proživljava tešku i ružnu sudbinu.

Nogometni kolektiv iz Monaca proživljava jednu od najvećih kriza u povijesti. Rezultati su očajni, a proteklog tjedna uhićen je i vlasnik kluba, ruski bogataš Dmitrij Ribolovljev zbog financijskih malverzacija.

Sredinom tjedna Monaco je poražen u Ligi prvaka od Club Bruggea s čak 4:0, a identičnim rezultatom Monte Carlom je protutnjao PSG. Posljednje tri godine bili su najveći rivali u borbi za naslov prvaka, no sada je momčad Monaca u takvoj krizi da joj ozbiljno prijeti ispadanje u niži rang natjecanja. Edinson Cavani zabio je tri gola, a Neymar jedan s bijele točke za uvjerljivo slavlje Parižana.

Thierry Henry preuzeo je klupu Monaca prije tri tjedna, a čini se da nije bio svjestan u što ulazi. Momčad je u teškom psihofizičkom stanju, a slavni napadač kojemu je ovo prvi trenerski posao nije donio ništa dobroga. U pet utakmica na klupi pretrpio je četiri poraza uz jedan neriješen rezultat s gol razlikom 3-13. Monaco je pretposljednji na prvenstvenoj ljestvici sa sedam bodova koliko ima i zadnji Guingamp, no barem za sada monegaška momčad ima nešto bolju gol razliku. U trinaest utakmica ove sezone, Monaco je pobijedio tek jednom.

Ipak, ako ćemo biti pošteni moramo spomenuti zaista nevjerojatnu listu izostanaka koja prati Monaco, čak dvanaest igrača propustilo je dvoboj s PSG-om, među njima i Danijel Subašić, a nije igrao niti Rus Golovin, zatim Rony Lopes, Traore, Jovetić.

Slijedi dvotjedna stanka zbog utakmica reprezentacija, možda je stigla i u najboljem trenutku kako bi Henry dobio vremena probuditi momčad. Monaco će iduću utakmicu odigrati 24. studenog na gostovanju kod Caena.

Inače, PSG je već pobjegao na trinaest bodova prednosti ispred drugoplasiranog Lillea, momčad Thomasa Tuchela pobijedila je u svih 13 utakmica ove prvenstvene sezone.