Neymar i Tuchel prijatelja dva

Francuska 31. lis 20189:04 > 9:06
Michael Regan/Getty Images

Trener PSG-a u nedjeljnom je susretu protiv Marseillea na klupi ostavio Adriena Rabiota i Kyliana Mbappéa jer su zakasnili na momčadsko okupljanje. Kazna za nedisciplinu bila je klupa za pričuve

Brazilska zvijezda Neymar stao je u obranu trenera Tuchela nakon što je Nijemac kaznio Mbappéa i Rabiota zbog nediscipline prije utakmice francuske lige između Marseillea i PSG-a. Adrien i Kylian zakasnili su na okupljanje momčadi i tako su pokazali nepoštovanje prema klubu.

Neymar je nakon utakmice rekao kako je potez trenera opravdan jer se red u klubu mora znati.

“To su dva odlična igrača od izrazite važnosti za našu momčad, ali takvo ponašanje ne može se tolerirati. Ovo je slučaj između njih i trenera. Na kraju je sve ispalo dobro jer je Kylian ušao u igru i zabio prvi gol.”

Thomas Tuchel priznao je kako odluka nije bila laka, ali je bio svjestan kako mora postaviti primjer za cijelu ekipu, pa makar to bilo i na jednoj od najvećih zvijezda u momčadi.

Dobro sam razmislio i stvarno ne bi bilo uredu da su igrači koji su zakasnili an okupljanje prošli nekažnjeno”, kratko je prokomentirao trener Parižana.

Na kraju je sve dobro završilo za Tuchelovu momčad. I Mbappé i Rabiot zaigrali su u drugom poluvremenu, PSG je pobijedio 2-0, a Mbappé je načeo mrežu Marseillea samo tri minute nakon ulaska u igru.