Službeno: Legenda preuzela Monaco

Francuska 13. lis 201810:58 > 11:06
Alexander Hassenstein/Getty Images

Kako prenosi engleski Sky Sports, sve je dogovoreno na relaciji Thierry Henry - Monaco. Nakon što je postalo jasno da će klub iz kneževine krenuti po Henryja, nije trebalo dugo čekati na ovjeru posla.

Leonardo Jardim je prošlost, a Thierry Henry budućnost nogometa u Monacu. Nekadašnji francuski prvak i polufinalist Lige prvaka u krizi je rezultata pa je uprava kluba morala posegnuti za novim kadrovskim rješenjima. Samo jedna pobjeda u prvih 9 kola, 18. mjesto u Ligue 1… Tako se dalje nije moglo.

Thierry Henry će se tako pridružiti klubu, a to znači da će morati odstupiti s mjesta pomoćnog trenera u reprezentaciji Belgije gdje je radio s Robertom Martinezom, aktualnim izbornikom.

Nekadašnji napadač Arsenala, ali i Monaca bio je povezivan s poslom u Aston Villi nakon što je otkaz dobio Steve Bruce, ali je novi trener Villansa postao Dean Smith. U Monacu je igrao od 1992. do 1999. godine pa je nakon kratke avanture u Juventusu prešao u Arsenal, kasnije i u Barcelonu.

Radio je i kao stručni sukomentator na Sky Sportsu, ali je ljetos otišao s te funkcije kazavši da se želi na pravi način posvetiti trenerskom poslu.