Fenomenalni Mbappe sa četiri gola uništio Lyon!

Francuska 7. lis 201823:03 > 23:06
Matthias Hangst/Getty Images

U derbiju devetog kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je pobijedio Lyon sa 5-0 upisavši i devetu pobjedu u nizu.

Junak utakmice bio je francuski reprezentativac Kylian Mbappe koji je zabio četiri gola u razmaku od 61. do 74. minute.

Francuski prvak je poveo u devetoj minuti iz jedanaesterca kojeg je realizirao Neymar. No, domaćin je u 36. minuti ostao bez Presnela Kimpembea koji je dobio crveni karton zbog oštrog prekršaja.

Sudac Antony Gautier je braniču PSG-a prvo pokazao žuti karton, ali je nakon video analize Kimpembeu pokazao crveni. U tim trenucima gosti su imali nekoliko lijepih prilika i činilo se kako će uspjeti izjednačiti. Međutim, u posljednjim trenucima prvog dijela ‘pocrvenio’ je i gostujući veznjak Lucas Tousart koji je u razmaku od 15 minuta sakupio dva žuta kartona.

U nastavku susreta Lyon se ‘raspao’, a ‘poludio’ je Mbappe koji je od 61. do 74. minute zabio četiri gola. Zanimljivo, mladi francuski napadač je prije toga promašio tri lijepe prilike. U 81. minuti Lyon je mogao ublažiti poraz, ali je Depay uzdrmao okvir gola.(h)